DPSME jaunumi

attēlsJauniešiem vecumā no 13 līdz 17 gadiem ir iespēja piedalīties Datu valsts inspekcijas organizētajā konkursā “Dati ir vērtība – sargā tos!” .

Konkurss tiek organizēts projekta “Vispārīgā datu aizsardzības regula – iespējas un atbildība mazajiem un vidējiem uzņēmumiem (MVU); tiesības un riski nepilngadīgām personām.”, akronīms DPSME, (konkursa Nr.REC-RDAT-TRAI-AG-2017), projekta Nr.814774 ietvaros.

Datu valsts inspekcija informē, ka sākotnēji konkurss tika organizēts no 2020.gada janvāra līdz 2020.gada maijam, bet, pamatojoties uz Ministru kabineta 2020.gada 12.marta rīkojumu Nr.103 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un izsludināto ārkārtējo situāciju Covid-19 vīrusa dēļ, Datu valsts inspekcija konkursa “Dati ir vērtība-sargā tos!” otro kārtu un finālu, kas bija paredzēts no 2020.gada 25.marta līdz 2020.gada 5.maijam atcēla.

Ņemot vērā minēto, lai nodrošinātu projekta DPSME īstenošanu un jauniešiem iespēju piedalīties konkursā, Datu valsts inspekcija ir pieņēmusi lēmumu konkursa otro kārtu organizēt attālināti – tiešsaistē.

Konkursā aicinātas piedalīties jauniešu komandas – 6 jaunieši katrā komandā, vecumā no 13 līdz 17 gadiem, no dažādiem Latvijas reģioniem.

Pieteikums konkursam jāiesniedz elektroniski līdz 2020.gada 23.oktobrim, aizpildot elektronisko pieteikuma formu (pieteikumi jānosūta uz elektroniskā pasta adresi dpsme@dvi.gov.lv).

Komandām, kuras savus pieteikumus iesniedza pavasarī, atkārtoti konkursam nav jāpiesakās. Datu valsts inspekcija individuāli sazināsies ar katras komandu, lai informētu par izmaiņām!

Datu valsts inspekcija papildus informē, ka, radošo darbnīcu ietvaros skolām būs iespēja pieteikt klasi, lai tiešsaistē noklausītos informatīvo lekciju, kas paredzēta jauniešiem par personas datu apstrādi un aizsardzību digitālā laikmetā. Lai iegūtu vairāk informāciju par informatīvo tiešsaistes lekciju, Datu valsts inspekcija aicina rakstīt uz elektroniskā pasta adresi dpsme@dvi.gov.lv.

Informācija par projektu “Vispārīgā datu aizsardzības regula – iespējas un atbildība mazajiem un vidējiem uzņēmumiem (MVU); tiesības un riski nepilngadīgām personām.”, akronīms DPSME, (konkursa Nr.REC-RDAT-TRAI-AG-2017), projekta Nr.814774 pieejama ŠEIT.