Jaunumi
"Par personas datiem-VIEGLI"

No šodienas, 1. jūlija, ir pieejams bezmaksas e-mācību kurss "Par personas datiem- VIEGLI". Lai gan šī e-kursa primārā auditorija ir mazie un vidējie uzņēmēji, mācīties var jebkurš interesents, kam rūp personas datu drošība. 

„Apgūstot datu aizsardzības apmācību kursu, komersants bezmaksas iegūs trīs labas lietas: zināšanas par personas datu aizsardzību, uzņēmumam nepieciešamas dokumentācijas paraugus, klientu cieņu un uzticēšanos. Ja uzņēmējs attieksies ar cieņu pret klientu personas datiem un neprasīs no viņiem neko lieku, klienti to novērtēs un uzticēsies komersantam vairāk,” norāda DVI direktore Jekaterina Macuka. „Labāk vienu reizi iziet apmācību un būt pārliecinātam par to, ko dari, ieviešot savā uzņēmumā personas datu aizsardzības kultūru, nekā uztraukties par iespējamo sodu un klientu sūdzībām vai arī nepārtraukti prasīt konsultācijas juristiem.”

E-mācības ir viegls un ātrs risinājums, kas vienkāršā valodā stāsta par Datu regulu, tās ieviešanu, galvenajām prasībām datu aizsardzības jomā un noteikumiem mazos un vidēja līmeņa uzņēmumos saistībā ar datu vākšanu, monitoringu, glabāšanu un dzēšanu.

E-mācību kursu izmantot varēs jebkurš interesents brīvpiekļuves režīmā vai reģistrējoties, izvēloties valodas laukā kursu latviešu vai angļu valodā. Reģistrētiem dalībniekiem kursa beigās būs iespēja izpildīt testu un arī augšupielādēt sertifikātu par testa veiksmīgu (vismaz 70%) nokārtošanu.

Kurss veidots tā, lai vienkāršā valodā izklāstītu Vispārīgā datu aizsardzības regulas nosacījumus un veidotu izpratni par tās ieviešanu, galvenajām prasībām datu aizsardzības jomā un noteikumiem mazos un vidēja līmeņa uzņēmumos (arī biedrībās, NVO u.c.) saistībā ar datu vākšanu, monitoringu, glabāšanu un dzēšanu. Tas paredzēts ikvienam, gan vienkāršam  darbiniekam, gan  valdes locekļiem un uzņēmumu īpašniekiem.

Kursa saturu veido astoņi secīgi moduļi, un katrā no tiem teorija ir papildināta ar praktiskiem piemēriem un uzdevumiem, kā arī pašnovērtējuma testiem un vizuāliem materiāliem, kas var noderēt arī pēc kursa apguves.

Kursa apguvei intensīvā režīmā nepieciešama aptuveni nedēļa, taču to var iziet arī pa posmiem, padziļināti aplūkojot dažādas tēmas. Būtiska tā daļa ir praktiski piemēri un dokumentu paraugi, kurus uzņēmumi varēs kopēt un izmantot arī ikdienas darbā, pielāgojot savām vajadzībām. Tie veidoti tā, lai uzņēmums, kuram nav sava jurista, varētu bez tā iztikt, taču vienalga pareizi noformēt dokumentus un līgumus, apzinoties un saprotot, ko no viņiem prasa regulējums.

Uzklikšķini ŠEIT un sāc mācīties jau šodien! Veiksmīgi! 

Jautājumu vai tehnisko problēmu gadījumā rakstiet uz: e-kurss@dvi.gov.lv

E-mācību kursu “Par personas datiem mazajiem un vidējiem uzņēmējiem”  Datu valsts inspekcija  izstrādājusi projekta “Tālmācības programma datu aizsardzībā” (akronīms DLPDP) ietvaros ar Eiropas Komisijas finanšu programmas "Pilsoņi, vienlīdzība, tiesības un vērtības” (CERV) atbalstu un sadarbībā ar SIA “Datorzinību centrs” un Biznesa augstskolas “Turība” Juridiskās fakultātes dekānu Ivo Krievu.