Jaunumi
J. Macuka Tbilisi

No 29. februāra līdz 1. martam Gruzijas galvaspilsētā Tbilisi norisinājās ikgadējā Centrāleiropas un Austrumeiropas datu aizsardzības iestāžu konference (CEEDPA), jau 22. reizi pulcējot kopā datu aizsardzības iestāžu vadītājus un darbiniekus, kā arī pārstāvjus no dažādām Eiropas Savienības iestādēm, tostarp EUROPOL un EUROJUST. Konferencē piedalījās arī Datu valsts inspekcijas direktore Jekaterina Macuka.

Konferences mērķis ir atbalstīt starptautisko datu aizsardzības standartu ieviešanu un dalīties pieredzē ar citām datu aizsardzības iestādēm, diskutējot  par dažādiem aspektiem, kas saistīti ar izaicinājumiem un iespējām nozarē. Pirmā CEEDPA sanāksme notika Varšavā 2001. gadā, un kopš tā laika datu aizsardzības iestādes ir tikušās katru gadu.

29. februārī konferences pirmo darba dienu atklāja Gruzijas Personas datu aizsardzības iestādes vadītāja Prof. Dr. Dr. Lela Džanašvili, savā uzrunā uzsverot kopējo Eiropas vērtību aizsardzības nozīmi.

Datu valsts inspekcijas direktore J. Macuka piedalījās kā moderatore paneļdiskusijā “Datu aizsardzība tiesībsargājošajās iestādēs”, kurā tika uzmanība vērsta uz tādām svarīgām tēmām kā "Konvencijas 108+ nozīme tiesībsargājošo iestāžu darbā”, " EUROJUST datu aizsardzības režīma pieredze attiecībā uz datu aizsardzības auditu un uzraudzību" un "Iekšējās datu aizsardzības nodrošināšanas loma cīņā pret organizētās noziedzības un terorisma apkarošanu". Diskusijā piedalījās pārstāvji no EUROJUST, EUROPOL un Eiropas Padomes.

“Veidojot ciešu sadarbību, sniedzot viens otram atbalstu un daloties ar labākajiem prakses piemēriem, mēs varam radīt uzticamu un efektīvu datu aizsardzības sistēmu mūsu iedzīvotājiem,” teica J. Macuka.