Jaunumi Ziņas
es Tu un satversme

Par godu Satversmes 100. jubilejai un valsts svētku mēnesī, kampaņas “Es, Tu un Satversme” ietvaros, Datu valsts inspekcijas direktore Jekaterina Macuka 2. un 9. novembrī viesojās Jelgavas Spīdolas valsts ģimnāzijā un Jelgavas 4. vidusskolā, kur 9. un 10. ,11. un 12. klašu skolēnus iepazīstināja ar Latvijas valsts pamatlikumu, tajā nostiprinātajām vērtībām un nozīmi, tostarp vēršot uzmanību uz personas datu apstrādi un aizsardzību mūsdienu digitālajā laikmetā.

"Personas dati veido unikālu identitāti katram cilvēkam. To aizsardzība iet roku rokā ar Satversmes 96.pantu. Mūsdienās, privātums un personas datu aizsardzība aizvien ciešāk saistāma ar katras personas spēju izdarīt brīvu, no ārējas ietekmes aizsargātu izvēli. Esmu lepna, ka mūsu Satversme arī savā 100. dzimšanas dienā ir gana moderna, lai būtu gatava digitālā laikmeta izaicinājumiem nosakot ietvaru Latvijas iedzīvotāju pamattiesību aizsardzībai.”  Datu valsts inspekcijas direktore Jekaterina Macuka

Informācija par Satversmes simtgadi (vēsture, mūsdienas, pasākumi) pieejama šeit, kā arī par kampaņu Tieslietu ministrijas un Izglītības un zinātnes ministrijas mājaslapās.