Jaunumi
Programma

Atzīmējot 17. starptautisko datu aizsardzības dienu un, lai pastāstītu, kā rīkoties, lai iedzīvotāju komunikācija digitālajā vidē attiecībā uz saviem un citu personu datiem būtu droša un pārdomāta, Datu valsts inspekcija 26. janvārī organizēs tiešsaistes semināru “Datu drošība un aizsardzība digitālajā vidē".

Semināra laikā pievērsīsimies Datu regulā[1] noteiktajām tiesībām, kas iedzīvotājiem sniedz lielākas iespējas aizsargāt savus personas datus un pienākumiem, ja paši apstrādājam citu cilvēku datus digitālā vidē. Šodien – komunikāciju no privātas saziņas vienam ar otru, esam pārnesuši uz publisko telpu un tas nozīmē, ka mums katram ir jādomā ne tikai par savu, bet arī līdzcilvēku – bērnu, ģimenes, draugu, paziņu un kolēģu datu aizsardzību.

Semināra sākums: plkst. 10:00

Pievienojies tiešsaistes semināram, ja meklē atbildes uz jautājumiem:

  • Datu apstrāde un publicēšana tīmeklī un sociālās tīklošanas vietnēs, lietotnēs - Kādas ir manas tiesības un pienākumi?
  • Kā realizēt tiesības, kas noteiktas Datu regulā?
  • Kas ir privātuma politika?
  • Vai piekrišana ir vienīgais likumīgais pamats, lai izmantotu sīkdatnes manā viedierīcē?
  • Kas ir mākonis un kā varu pārliecināties, vai izmantoju mākoņpakalpojumus mājās vai darbā?
  • Kā atbrīvoties no liekiem datiem, lai nepiesārņotu savu un virtuālo vidi?
  • Kādi ir mīti par datu aizsardzību?

Jautājumus tiešsaistes semināram vari iesniegt: https://www.visidati.lv/aptauja/1950823813/

Datu aizsardzības diena

Datu aizsardzības diena, atzīmējot Eiropas Padomes 1981. gada 28. janvārī pieņemto Konvenciju par personu aizsardzību attiecībā uz personas datu automātisko apstrādi (Konvencija Nr. 108), kas ir pirmais starptautiski saistošais juridiskais dokuments personas datu apstrādes un aizsardzības jomā, kopš 2006. gada norisinās katru gadu 28. janvārī, un tiek atzīmēta Eiropā, ASV, Kanādā un citur pasaulē.

! Par semināra apmeklējumu kvalifikācijas punkti kvalificētiem datu aizsardzības speciālistiem netiks piešķirti.

INFORMATĪVAS ATSAUCES:

[1] Vispārīgā datu aizsardzības regula