Jaunumi
daru regula 6

Šodien, 25.maijā, aprit seši gadi, kopš Latvijā ieviesta Vispārīgā datu aizsardzības regula. Kopš tās stāšanās spēkā esam bijuši liecinieki tās nozīmīgajai lomai, nodrošinot iedzīvotājiem kontroli pār saviem datiem un vienlaikus definējot skaidrus principus datu apstrādei gan valsts, gan privātajā sektorā. Tiesības uz datu pārnesamību, tiesības iebilst personas datu apstrādei, tiesības tikt aizmirstam u.c. padara cilvēku ikdienu vienkāršāku un drošāku, ļaujot katram pašam ietekmēt to, kas notiek ar viņa datiem.

Datu regulas mērķis ir veicināt fizisko personu datu aizsardzību, uzlabot datu aizsardzības un pārvaldības vidi organizācijās, veicināt uzņēmējdarbības un valsts pārvaldes personas datu apstrādes procesu sakārtošanu ilgtermiņā. Visu šo gadu gaitā esam veicinājuši iesaistīto personu vienotu izpratni par Datu regulas normām, fizisko personu datu drošību, to atbilstošu apstrādi un izmantošanu.

Šis gads nudien mums, Datu valsts inspekcijai, ir īpašs, jo pirmo reizi ikgadējā “Pavasara konference” datu uzraudzības iestāžu pārstāvjus atveda uz Rīgu. Konference bija lieliska platforma, kurā diskutēt par aktuālākajiem jautājumiem datu aizsardzībā, tostarp arī par Datu regulas ietekmi, piemērošanu un nākotnes izaicinājumiem digitālajā laikmetā.  

Pateicoties Datu regulai, mēs turpinām uzlabot privātuma un datu drošības standartus visā Eiropā. Turpināsim strādāt, lai mūsu dati ir drošībā!

Atzīmējot Datu regulas gadadienu, 28. maijā aicinām uz semināru “Datu valsts inspekcijas veiktās pārbaudes un pieņemtie lēmumi”. Sīkāka informācija- https://www.dvi.gov.lv/lv/jaunums/atzimejot-datu-regulas-gadadienu-aicinam-uz-seminaru-par-inspekcijas-veiktajam-parbaudem

Semināru skatieties-https://www.youtube.com/watch?v=Zn5vSzR79Fc